ارز دیجیتال بین المللی بیت کوین سقوط کرد

ارز دیجیتال بین المللی بیت کوین سقوط کرد

ارز دیجیتال بین المللی بیت کوین سقوط کرد – چندی پیش قیمت بیت کوین رکورد ۲۰ هزار دلار را شکسته بود و در این محدوده سیر می‌کرد اما طی چند روز گذشته قیمت بیت کوین با سقوط ۳۰ درصدی به زیر ۸ هزار دلار رسیده است که بزرگترین ضرر هفتگی خود از سال ۲۰۱۳ میلادی به بعد را به نمایش گذاشت.

قیمت هر واحد بیت کوین در صرافی «بیت استمپ» لوکزامبورگ به ۸ هزار و ۱۵۵ دلار سقوط کرد؛ ضمن اینکه بر اساس داده های «کوین مارکت کپ» سایر ارزهای رمزنگار هم طی ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۲۰ درصد از ارزش خود را از دست داده اند.

فیسبوک نیز اعلام کرده است که تبلیغ هرگونه ارز دیجیتال در صفحات خود را ممنوع کرده است، میک کرک کارشناس توسعه کمی و داده مؤسسه سایفرکپیتال معتقد است انبوه اخبار درباره اقدام قانونی برای ارزهای مجازی باعث تشدید هراس و بحران در بازار جهانی شده است.

هم اکنون هر توکن ارز دیجیتال بیت کوین ۷ هزار و ۹۸۲ دلار داد و ستد می‌شود و مجموع کل ارزش بازار بیت‌کوین ها حدود ۱۳۴ میلیارد دلار است. دیگر ارزهای مجازی نظیر اتریوم و ریپل نیز به ترتیب ۲۸٫۷ و ۳۵٫۱ درصد سقوط کرده است و به ۸۰۰ و ۰٫۶ دلار رسیدند. طی روزهای گذشته شاهد کاهش ۱۰۰ میلیارد دلاری حجم بازار خود بوده‌اند. به طور کلی از ابتدای سال جاری میلادی تا کنون ارزش کل بیت‌کوین های موجود در بازار ۷۲ میلیارد دلار سقوط کرده و از بالای ۲۰۰ میلیارد دلار به ۱۳۴ میلیارد دلار کنونی رسیده است.

دلیل سقوط ارز دیجیتال بین المللی بیت کوین

یکی از اصلی ترین دلایل سقوط قیمت بیت کوین اعلام مقامات هندی مبنی بر اقدام برای قانونمند کردن بیشتر معاملات بیت‌کوین در این کشور است. وزارت اقتصاد هند روز پنج‌شنبه اعلام کرد که ارزهای مجازی در این کشور غیرقانونی بوده و دولت این کشور قصد دارد معاملات آنها را به طور کامل متوقف کند.

 

کاری از نکست ممبر | افزایش ممبر واقعی و فیک تلگرام

به اشتراک بگذارید...

خرید ممبر تلگرام

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*